کاملترین فایل<دانلود تحقیق جامع پیرامون خاک رس 37 صفحه فایل ورد word>

دانلود تحقیق جامع پیرامون خاک رس 37 صفحه فایل ورد word دانلود تحقیق جامع پیرامون خاک رس 37 صفحه فایل ورد word یکی از برترین فایل های قابل دانلود با عنوان دانلود تحقیق جامع پیرامون خاک رس 37 صفحه فایل ورد word.آماده دریافت می باشد .

فرمت فایل: wordتعداد صفحات: 37رس نام یک ماده ی متداول می باشند که در عین گستردگی استفاده، دارای پیچیدگی های خاص خود می باشد. اول از همه، اینکه سوالی بدون پاسخ در مورد این ماده وجود دارد. این سوال، این است که آیا این ماده جزء سنگ ها محسوب می شود و یا جزء مینرال های معدنی. اگر چه این ماده به صورت رسوب تشکیل می شود و به شکلی سنتی، در طی قرن ها و یا میلیون ها سال، سخت می شود، این ماده نه یک سنگ است و نه مینرال. به هر حال، در رژیم های قانونی و تجاری، رس یک گروه از مواد مینرالی یا معدنی می باشد. اما حقیقت این است که هر گروه از این مواد معدنی نیز یک آرایه از بیش از یک ماده ی معدنی می باشند. بنابراین، نیاز نیست بگوییم که، نویسندگان مختلف با این مقوله به صورت های مختلف عمل می کنند. مشکل موجود این است که در این زمینه تمایل به استفاده از عبارت های غیر استاندارد برای توصیف انواع مختلف از رس ها، وجود دارد.تعریفرس یک زیرگروه از مواد معدنی متداولی است که خاک (soil) نامیده می شوند. خاک ضرورتاً یک ماده ی معدنی باطله ای است که بواسطه ی هوازدگی، فساد گیاهان و مواد حیوانی، تولید می شود. اصلاح های ایجاد شده بر روی خاک و ایجاد ترکیب های متفاوت در خاک، ممکن است بوسیله ی ترکیبی از فرایندهای فیزیکی، شیمیایی و بیولوژیکی، ایجاد گردد. این ماده لایه ی خارجی زمین را تشکیل می دهد.

رس یک کسر نرم از خاک است و از مواد معدنی بسیار ریز تشکیل شده است که در واقع سیلیکات های آبدار یا ماده ی معدنی رس، نامیده می شود. اما تعریف رس در طی سال ها، مورد مناقشه و تحقیقات فراوان بوده است. در واقع هم اکنون نیز توافق خوبی در زمینه ی یک تعریف استاندارد در مورد آن، وجود ندارد. با توجه به مقیاس ونت ورث، رس از ذرات با اندازه ی زیر 1/256 mm تشکیل شده است. Twenhofel در سال 1937 این مسئله را در نظر گرفته است که در رس، مواد معدنی رسی باید حداقل یک چهارم از کل ماده را تشکیل دهد. Bateman در سال 1942 بر روی ترکیب شیمیایی، طبیعت کلوئیدی، پلاستیسیته و خواص پخت تمرکز داشته است. با توجه به کارهای او، رس یک ماده ی مشتق شده از زمین است که شامل آلومینوسیلیکات های آبدوست به همراه مواد کلوئیدی و تکه های سنگ می باشد. این مواد موقعی که رطوبت دریافت کنند، حالت پلاستیک به خود می گیرند و وقتی پخته می شوند، مانند سنگ محکم می شوند. به هر حال، همانگونه که امروزه می دانیم، تمام انواع رس ها، مواد پلاستیکی محسوب نمی شوند. تمام آنها ضرورتاً قبل از استفاده پخت نمی شوند. با توجه به کارهای انجام شده بوسیله ی Pettijohn (1949)، حتی نمی توان بر اساس اندازه، طبقه بندی نمود. اداره ی معدن های آمریکا (USBM) و سازمان نقشه برداری جغرافیایی آمریکا (USGS) یک تعریف ساده و عمومی را قبول کرده اند. بر اساس این تعریف، رس ها، آلومینیوم سیلیکات های آبداری هستند که از گونه های معدنی متنوعی تشکیل شده اند و حاوی انواع مختلفی از ناخالصی می شوند.

تمام این مناقشه ها، از این حقیقت نشئت می گیرد که هیچ دو رسی مشابه همدیگر نیست و صنایع هیچگاه به دنبال تعریفی برای این رسی نبودند که آنها مورد استفاده قرار می دهند. در عوض، آنها همگی بر آزمون های بررسی خواص و کاریی رس ها، تمرکز کرده اند. با وجود این، مواد معدنی رسی یک جزء مهم از هر ماده ی رسی را تشکیل می دهند. این مواد، محصولاتی در اندازه ی میلی متری هستند که از هوازدگی مواد معدنی سیلیکاتی اولیه، تشکیل می شوند. تمام مواد معدنی رسی، ضرورتاً آلومینیوم سیلیکات های آبداری هستند اما آنها از لحاظ معدن شناسی، ترکیب شیمیایی و شکل کریستالی، گونه های مختلفی دارند. مواد معدنی رسی شناخته شده، عبارتند از: